AVRUPA BİRLİĞİ DOST MU?-3
yenifarklipencere
2 Takipçi | 0 Takip
22 01 2013

AVRUPA BİRLİĞİ DOSTMU?-3

AVRUPA BİRLİĞİ DOSTMU?-3 |  görsel 1

TİSK Başkanı Kudatgobilik diyor ki’ TÜRKLER DİKKAT!’ ‘’Bir alarm vereceğim.İspanya‘da otomotiv sanayiinde tek İspanyol patron kalmadı. Global Sermaye ana yemeği yemeden önce çevresindeki sebzelerden başlıyor.Türkiye için de tehlike bu.Çeşitli şirketlerimize yabancılardan talebler geliyor. Sanayicilerimize ‘Yatırım yoksa 3-5 kuruşa şirketinizi elden çıkarmayın ‘diyorum.’Ey Türkler dikkat edin.’ diye uyarıyorum.’’(SABAH GAZ. 24-02-2006)

Yukardaki yazıyı 2006'da alıntıladım.2012 de İspanya ekonomik krize girdi.Diğer bazı Avrupa ülkeleri gibi.TİSK Başkanı o tarihlerde geleceği görmüş.Ülkemizide uyarıyor.Ülkemizde de özelleştirmelerde sonları yaşıyoruz.En son para basan köprüler ve paralı otoyollar özeleştirilerek 'Koç Holding AŞ-UEM GROUP BERHARD-GÖZDE GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş ORTAK GİRİŞİM GRUBU' satıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğü(KGM)verilerine göre Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve otoyollardan 2001-2011 yılları arasında elde edilen gelir 4,6 milyar TL'ye ulaştı.

.
Bilindiği üzere bir çok kamu kuruluşu kâr getirsin getirmesin çoğu yabancılara satıldı.

En sonunda satılacak kamu şirketi kalmayınca,kamu giderlerini karşılayabilmek için,vergilere yüklenecekler.Haliyle bu duruma Türk toplumu tepki gösterip patlıyacak.Ülke o zaman krize girecek.Şimdilik hükümet özelleştirmelerden elde edilen paralarla idare ediyor.Aslında zarar eden kuruluşlar satılmalıydı.

 

2006 yılında "İmam Hatip orta kısmının tekrar 5+3 ile işlerlik kazandırılması gerekir" diye yazmıştım.

Hükümet 4+4+4 sistemini getirmesi ve İmam Hatip orta kısmının tekrar açılması müslüman Türk halkı için çok iyi oldu.

0
0
0
Yorum Yaz